10 zásad při stavbě bazénu

  1. Proveďte výkop patřičných rozměrů – dle projektové stavební připravenosti, kterou obdrží každý zákazník. Dno výkopu upravte 10cm vrstvou drenážního štěrku. Betonová deska musí mít sílu 15cm a je nutno ji zpevnit armovací sítí. Podkladní deska musí být naprosto rovná a dokonale zahlazená.
  2. Nerovnost povrchu desky nesmí překročit 3mm/m ve všech směrech.
  3. Po zhotovení betonové podesty a jejím vyzráním je možno přistoupit k usazení bazénu. Na perfektně vyčištěnou podestu se položí extrudovaný polystyren, který slouží jako tepelná izolace dna bazénu a usadí se skelet bazénu, který je již většinou obložen polystyrenem. Při ukládání dbejte zvýšené opatrnosti, aby se na plochu pod bazén nedostala hlína, kamínky apod.
  4. Před zajištěním stěn a vlastním zásypem je nutno připojit kompletní filtrační okruh. Doporučujeme, aby připojení prováděli montážní technici. V případě, že se rozhodnete pro připojení svépomocí, doporučujeme provádět toto po konzultaci s technikem firmy a přesně dle jeho instrukcí.
  5. Před počátkem zajišťovacích prací je nutno rozepřít podélné rovné stěny bazénu tak, aby nedošlo při sypání betonu k deformaci skeletu a v průběhu prací vždy zůstala zachována šířka a tvar původního bazénu. Při instalaci rozpěr je nutné postupovat opatrně, aby nedošlo k mechanickému poškození stěn.
  6. Zajištění stěn bazénu se provádí dvěma způsoby a to: vystavění opěrné zdi kolem bazénu nebo obetonování svislých stěn bazénu. Naše firma doporučuje jako nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější způsob zajištění stěn bazénu jejich obetonování. K betonáži se používá mírně zavlhlý beton C16/20 a obsyp provádějte po etapách (25-30cm) s časovým odstupem 24 hod. Při betonáži stěn je nutné napouštět bazén vodou a to tak, aby hladina vody byla vždy o 20 cm vyšší než beton. Beton v žádném případě nepěchujte. Při betonáži si dejte pozor, aby se beton nedostal na stěnu bazénu, na které by mohly vzniknout tmavé skvrny.
  7. Ochoz bazénu, dlažba bude ukončena těsně pod lemovací trubkou, případně pod lemem.
  8. Před vlastní betonáží doporučujeme protáhnout žebry armovací drát o průměru 6-10mm a ten vložit do betonu.
  9. Filtrační jednotku je nejlépe umístit co nejblíže k bazénu. Maximální vzdálenost umístění filtrace od bazénu je 8m. Ideálním místem jsou sklepní prostory, garáž, zahradní domek atd.. V případě, že je to technicky nemožné, je nutné filtraci umístit do vyzděné, vybetonované nebo plastové vodotěsné šachty. Rozměr šachty je závislý na technologii, která v ní bude umístěna. Minimální rozměr šachty by měl být průměr 1m a výška 1m. Do místa technologie musí být přiveden přívod elektrické energie. Z praktického hlediska je vhodné šachtu opatřit výpustí do kanalizace.
  10. Pokud budete mít jakékoliv dotazy či případné nejasnosti týkající se stavebních prací, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám vše vysvětlíme.

Fotogalerie

tn_obrazek_157.jpg

tn_obrazek_156.jpg

bazén hranatý s trubkou rozestavěný

bazén ledvinka rozestavěný

bazén rozpažení

bazén rozpažení

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

TOXA GROUP spol. s r.o.
Nádražní 1290 (areál Elektrosvitu)
696 04 Svatobořice - Mistřín

Tel.: +420 518 620 086
E-mail:

RSSRSS

Novinky

02. 02. 2024

PŘIPRAVTE SE NA LÉTO

OBRAŤTE SE NA NÁS S NEZÁVAZNOU POPTÁVKOU. RÁDI VÁM SESTAVÍME NABÍDKU, KTERÁ BUDE ODPOVÍDAT VAŠIM PŘEDSTAVÁM. NAVÍC PŘIDÁME SLEVU NA KOMPLETNÍ BAZÉN VE VÝŠI 10%. A NA RETENČNÍ NÁDRŽE, ODPADNÍ JÍMKY TAKÉ VYUŽIJTE 10% SLEVU. 

Archiv novinek© 2024, TOXA GROUP spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing