Technologický postup zabudování podzemních plastových nádrží

 1. Podle rozměrů dané nádrže provedeme výkop, přičemž je nutné počítat s celkovým zapuštěním do země.
 2. Dno výkopu vyrovnáme vrstvou štěrkopísku.
 3. Zhotovíme betonovou podkladní desku o síle 10-15cm podle velikosti nádrže a únosnosti podloží, kdy nerovnost desky nesmí překročit 3mm/m2. Desku je třeba vyztužit armovací sítí.
 4. Nádrž usadíme na vyzrátou podkladní desku a napustíme do 1/3 vodou.
 5. Pokud nádrž obsahuje tlaková žebra, můžeme je po předchozím provrtání propojit armovacím drátem o síle min. 5mm a zakotvit do betonu.
 6. Můžeme začít s obetonování či obsypáním (podle druhu nádrže)
  • samonosné nádrže: k zasypání můžeme použít písek, kamenný prach, prosívka nesmí obsahovat ostré předměty, aby nedošlo k poničení nádrže. Nádrž musí být přikotvena k betonové podestě z důvodu možného vyplavení deštěm (zabetonování patky dokola nádrže do výšky 20cm ode dna nádrže).
  • nádrže na obetonování: svislé stěny nádrže obetonujeme mírně zavlhlým betonem B20 o síle 15-20cm. Síla betonové stěny kolem nádrže je závislá na velikosti nádrže. Obsypáváme po etapách (30-40cm) s časovým odstupem 24hod, který je nutný k zatvrdnutí betonu. Hladina vody musí být vždy vyšší než sypaný beton. Beton nepěchujte.
 7. Strop nádrže zabezpečíme podle typu nádrže.
  • samonosné nádrže: na strop je možné nasypat vrstvu zeminy o síle 50cm, v případě většího zatížení nebo pojezdu přes strop je nutné strop přemostit a zabetonovat
  • nádrže na obetonování: strop nádrže je nutné přebetonovat železobetonovou deskou, či přemostit pomocí překladů nebo stropních nosníků. Musí být uloženy tak, aby jejich váha neležela na plastovém stropě, ale na okolním betonu.

TENTO TECHNOLOGICKÝ POSTUP PLATÍ JEN V TOM PŘÍPADĚ, KDY JE JISTOTA, ŽE VÝŠKA HLADINY SPODNÍ VODY JE VŽDY POD PODKLADNÍ DESKOU.

V případě možného výskytu spodní vody musí být nádrže zabezpečeny proti jejímu průniku k nádrži. Mohlo by dojít k neopravitelnému poškození nádrže.
Zabezpečení je možno několika způsoby:

 • odvodnění pomocí drenážního potrubí
 • odizolování
 • použití nádrže určené do spodní vody – nádrž s ochranným pláštěm

PŘI DODRŽENÍ TĚCHTO POKYNŮ VÁM BUDOU NÁDRŽE SLOUŽIT K NAPROSTÉ SPOKOJENOSTI.

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout


Rychlý kontakt

TOXA GROUP spol. s r.o.
Nádražní 1290 (areál Elektrosvitu)
696 04 Svatobořice - Mistřín

Tel.: +420 518 620 086
E-mail:

RSSRSS

Novinky

02. 02. 2024

PŘIPRAVTE SE NA LÉTO

OBRAŤTE SE NA NÁS S NEZÁVAZNOU POPTÁVKOU. RÁDI VÁM SESTAVÍME NABÍDKU, KTERÁ BUDE ODPOVÍDAT VAŠIM PŘEDSTAVÁM. NAVÍC PŘIDÁME SLEVU NA KOMPLETNÍ BAZÉN VE VÝŠI 10%. A NA RETENČNÍ NÁDRŽE, ODPADNÍ JÍMKY TAKÉ VYUŽIJTE 10% SLEVU. 

Archiv novinek© 2024, TOXA GROUP spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing