Usazení ČOV

Určení a příprava místa

Při určení místa pro osazení domovní čistírny je třeba vycházet z hloubky, kde je uložena kanalizace, která bude odpadní vody do čistírny přivádět. Doporučené umístění domovní čistírny je zabudování pod terénem (např. v zahradě, ve dvoře apod.). Pokud je přívod kanalizace ve větší hloubce, než je standardně umístěné nátokové potrubí v čistírně, je potřeba použít tzv. nástavce. Tyto jsou vyráběny standardně pro výšky 750mm a 1000mm. Pro domovní čistírnu BIOTAL není třeba vytyčovat ochranné pásmo.

Při instalaci je třeba respektovat následující:

  • Je třeba umístit čistírnu do teplotně vyrovnaného prostředí, pokud je umístěna pod terénem, je tato podmínka splněna. Při jiném umístění je třeba ČOV např. zateplit, zastínit apod..
  • Je třeba znát výšku hladiny spodní vody v místě pro ČOV – v případě vysoké hladiny spodních vod je nutné postup zabudování ČOV konzultovat se stavebním technikem.
  • Napojení dmychadla na rozvod el. energie – automatika BIOTAL. Případná porucha dmychadla se zobrazí na displeji automatiky. Dmychadlo je umístěno mimo ČOV. K čistírně se přivádí pouze tlakový vzduch. Hadici do čistírny je nutné uložit do vhodné chráničky. Vzdálenost nedoporučujeme větší než 8metrů.
  • ČOV musí být odvětrána přívodním kanalizačním potrubím v souladu s ČSN EN 12 056 nad úroveň nejvyššího podlaží.
  • V případě umístění ČOV do blízkosti komunikace nebo stavby méně než 2m a blíže a všude tam, kde hrozí poškození ČOV např. posuv půdy, je nutno ČOV vždy obezdít nebo obetonovat.

Zabezpečení domovní čistírny

Pokud bude čistírna umístěna na pozemku bez oplocení, víko je zabezpečeno zámkem tak, aby nedošlo k vniknutí neoprávněných osob do prostor ČOV.

Stavební příprava

Stavební příprava

Hloubka výkopu je závislá na vlastních rozměrech ČOV včetně nástavce a na požadovaném spádu přívodního potrubí. Nad terén vyčnívá pouze víko ČOV. Pro bezpečné usazení a následné dokončovací práce se doporučuje připravovaný výkop zvětšit minimálně o 60cm.

Terén pod ČOV je nutné srovnat, vytvořit armovanou betonovou desku o síle 10 až 15cm. Betonová deska musí být z důvodu manipulace s ČOV o cca 30cm větší než je půdorys dna ČOV.

Zhotovitel nezodpovídá za škody na skeletu ČOV vzniklé nesprávnou manipulací a obsluhou, špatným stavebním postupem a jeho následky, jakož i nedodržením jeho pokynů a doporučení ze strany objednatele.
Objednatel nesmí v žádném případě vystavit skelet ČOV působení spodních nebo srážkových vod nebo jiným obdobným tlakům (zásypová zemina, pohyb terénu apod.). Spodní a srážková voda musí být trvale odváděna z místa instalace např. drenáží nebo zvolit použití dvouplášťové ČOV.

Tisknout


Rychlý kontakt

TOXA GROUP spol. s r.o.
Nádražní 1290 (areál Elektrosvitu)
696 04 Svatobořice - Mistřín

Tel.: +420 518 620 086
E-mail:

RSSRSS

Novinky

02. 02. 2024

PŘIPRAVTE SE NA LÉTO

OBRAŤTE SE NA NÁS S NEZÁVAZNOU POPTÁVKOU. RÁDI VÁM SESTAVÍME NABÍDKU, KTERÁ BUDE ODPOVÍDAT VAŠIM PŘEDSTAVÁM. NAVÍC PŘIDÁME SLEVU NA KOMPLETNÍ BAZÉN VE VÝŠI 10%. A NA RETENČNÍ NÁDRŽE, ODPADNÍ JÍMKY TAKÉ VYUŽIJTE 10% SLEVU. 

Archiv novinek© 2024, TOXA GROUP spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing