Vlastnosti a funkce ČOV

Technologie BIOTAL je tvořena třístupňovým reaktorem SBR ( patent ). Odpadní vody přitékají do lapače hrubých nečistot (velký nerezový koš z pletiva ), pod kterým je uložen provzdušňovací element, který společně s provzdušňováním v prvním reaktoru drtí hrubé nečistoty a tím brání zanášení lapače hrubých nečistot.

Odpadní vody bez hrubých nečistot přetékají do reaktoru SBR-1, kam se také přečerpává vratný aktivní kal s dusitany a dusičnany z reaktoru 2 a 3, tady se voda z části vyčistí, je vystavena opakovanému procesu provzdušňování a míchání s nedostatkem kyslíku, tím dochází k denitrifikaci. Poté aktivní kal přetéká do reaktoru SBR-2, kde probíhá další fáze čištění, aktivace a promíchávání.

Část aktivního kalu se vrací zpět do SBR-1 a zbývající část se přečerpává zařízením pro regulaci hladiny ( patent ) do reaktoru SBR-3 a zároveň snižuje hladinu v reaktorech SBR-1 a SBR-2 a tím vytváří akumulační prostor pro nárazový přítok odpadních vod do čistírny. V reaktoru SBR-3 probíhají další fáze čištění: aktivace, usazování s následným odčerpáváním přebytečného aktivního kalu do aerobního stabilizátoru a vyčištěné vody do biologického filtru. Vyčištěná odpadní voda se pomocí sifonového mamutkového čerpadla ( patent ) odčerpává do spodní části biologického filtru – tenkovrstvého dosazováku ( patent ) a tím vytlačuje dočištěnou vodu z biologického filtru na odtoku z ČOV, přitom náplň biologického filtru začíná fungovat jako tenkovrstvý dosazovák.

Během fáze usazování a odčerpání vyčištěné vody z SBR-3, v reaktorech SBR-2 a SBR-1 probíhá fáze čištění odpadních vod, aktivace, promíchávání s recirkulací mezi reaktory. Z aerobního stabilizátoru se přebytečný aktivní kal přečerpává do odvodňovacího pytle, přičemž kalová voda z odvodňovacího pytle se vrací zpět do ČOV. Pomocí hladinového snímače reaktoru SBR-3 se čistička automaticky přepíná do jednoho z pěti programů, do běžného-forsážního nebo do úsporných režimů v závislosti na množství přitékající odpadní vody do čističky.

tn_obrazek_169.jpg

tn_obrazek_168.jpg

tn_obrazek_167.jpg

tn_obrazek_166.jpg

tn_obrazek_165.jpg

tn_obrazek_164.jpg

Tisknout


Rychlý kontakt

TOXA GROUP spol. s r.o.
Nádražní 1290 (areál Elektrosvitu)
696 04 Svatobořice - Mistřín

Tel.: +420 518 620 086
E-mail:

RSSRSS

Novinky

02. 02. 2024

PŘIPRAVTE SE NA LÉTO

OBRAŤTE SE NA NÁS S NEZÁVAZNOU POPTÁVKOU. RÁDI VÁM SESTAVÍME NABÍDKU, KTERÁ BUDE ODPOVÍDAT VAŠIM PŘEDSTAVÁM. NAVÍC PŘIDÁME SLEVU NA KOMPLETNÍ BAZÉN VE VÝŠI 10%. A NA RETENČNÍ NÁDRŽE, ODPADNÍ JÍMKY TAKÉ VYUŽIJTE 10% SLEVU. 

Archiv novinek© 2024, TOXA GROUP spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing